לקראת הקיץ: ראיון מיוחד עם מורייל זילברשטיין, מומחית לפדיקור רפואי עם פודולוגיה (סיטי ניוז)

מורייל
לקוחות יקרים, לכל אדם יש את האחריות על עצמו, וצריך לזכור שהרגליים הם הרכב הכי יקר של כל אדם בעולם – מרגע שנולדים ועד היום, לכן ישנה חשיבות גדולה לטיפול הרפואי. יש משפט שאומר ‘צריך לטפל בגוף – כדי שהנשמה תרצה להישאר’ ואני מאמינה במשפט הזה מאוד. אלה דברים שאמרתי גם בראיון שהענקתי לאתר "סיטי ניוז" לקראת הקיץ. דיברתי על החשיבות בטיפול, דרכי הטיפול וכמובן על האהבה שלי למקצוע.
מוזמנים לקרוא ולשתף –

🛑🛑

הקיץ כבר כאן וזו סיבה מצויינת להבין שלא משחקים עם הרגליים ופדיקור ופונים לטיפול אצל מומחית לפדיקור רפואי עם פודולוגיה. מורייל זילברשטיין מאשדוד היא כזו שמאבחנת ומטפלת בעיות רפואיות של כף הרגל, בעלת תעודת הסמכה מטעם המכללה האירופאית לבריאות כף הרגל. ולא, אם אתם מחפשים למרוח לק בתום הטיפול, כנראה שלא הגעתם למקום הנכון

הקיץ כבר כאן – והרגל נותנת את אותותיה: יובש, פטרה ובעיקר מלא עור יבש שאם להודות לא כל פדיקוריסטית יודעת כיצד להתמודד איתו. עם כל הכבוד לכמות הפדיקוריסטים הקיימים בשוק, יש כאלו שלא מתפשרים על הוגנות ומקצוענות. לפעמים שווה לחכות עשרה ימים לתור אצל מומחית בתחום מאשר להתקבל לקליניקה הקרובה בעוד יומיים ולא להסתפק מהתוצאה. כך הגענו למורייל זילברשטיין, מומחית לפדיקור רפואי עם פודולוגיה – אבחון וטיפול בבעיות רפואיות של כף הרגל, בעלת תעודת הסמכה מטעם המכללה האירופאית לבריאות כף הרגל. היא החלה לעסוק בתחום לפני שלוש עשרה שנה בבלגיה. לאחר שנתיים עשתה עלייה והמשיכה להעניק את הידע הרב שצברה, תוך שילוב טכניקות טיפול מתקדמות ללקוחותיה, בקליניקה שפתחה בעיר אשדוד.

מורייל זילברשטיין, אשה חיננית ויפת מראה, אוהבת את העבודה שלה וזה ניכר מהרגע הראשון. היא מקבלת לקוחות בכל הגילאים עם בעיות שונות בציפורניים ובעור כף הרגל ומציעה טיפול נטול כאבים, תוך הקפדה על סטריליזציה ונראה שזה כל מה שמעניין אותה: לטפל. “אני מקפידה על היגיינה וסניטציה מידי טיפול, עוטה כפפות אותן אני מחליפה בין מטופל למטופל, המכשירים עוברים חיטוי במכונת סטריליזציה ואני עושה את הכל כדי למנוע זיהומים או פטריות, בקרב הלקוחות”, היא מודה. “חשוב מאוד לשים לב שהפדיקור נעשה כראוי עם כלים שעברו חיטוי בצורה המקסימלית, כדי למנוע זיהומים, אני מאוד סטרילית ולא מוכנה לוותר על כך בין מטופל למטופל. אני משתמשת ב’אוטוקלאב’ – מכשיר שנועד לבצע טיהור של כלים רפואיים ומונעת בכך הדבקות מיותרות שעלולות ליצור מחלות זיהומיות קשות”.

נראה שאת מאוהבת בעבודה שלך. בכל זאת, לקבל כל כך הרבה בעיות ברגליים של אחרים, זה לא קל…

“אתה יודע מה זה עושה לי לעזור לחולי סכרת ואנשים שסובלים מבעיות בכלי הדם שזקוקים לפדיקור רפואי? אושר ענק. אנשים שצריך לטפל בהם עם משנה זהירות משום שכל פציעה או זיהום עלולים להוביל אותם לסיבוכים, לא כל אחד יכול לתת להם מענה – מפני שאספקת הדם שלהם פחות טובה ותהליך ריפוי הפצעים איטי יותר. אני אוהבת מאוד לטפל בחולי סכרת וגם בחולי פרקינסון, משום שאני מתאימה את הטיפול הרפואי לאורח החיים של כל מטופל. חולה סכרת יקבל טיפול שונה ממטופל שעומד על הרגליים הרבה, עם מסת משקל מסוימת, חולה פרקינסון יקבל טיפול המותאם לו, בשונה מאדם שנועל נעליים שלא מתאימות לאורח החיים שלו. כל מטופל מקבל את שיטת הטיפול הנכונה עבורו, לפי מצב העור בכף הרגל, או הבעיות בציפורניים – והכל כדי להקל מיידית על הכאב. מטופלים מגיעים אליי עם בעיות קשות בציפורניים ובעור בכף הרגל, אני משלבת בין הידע שלי לניסיון רב השנים ומטפלת בכל מקרה לגופו, עד שהם מרוצים מהתוצאה. לעתים טיפול אחד מספיק ולעתים יש צורך במספר טיפולים, אבל בסופו של דבר, הרגל מבריאה וההרגשה הזו שאני מצילה אדם, מרפאה אותו מכאב ומביאה אותו למצב שהוא יכול להסתובב עם רגל בריאה, מספקת אותי. תראה, הפתרון בציפורן או בכף הרגל, מקל לא רק על הגוף אלא גם על הנפש – וזו מבחינתי שליחות. אי אפשר להסביר את האושר הזה במילים. טוב, אולי זה בגלל שבאופי שלי אני מאוד עקשנית כלומר ברגע שיש לי איזשהו מכשול, אני אעשה את הכל כדי להגיע לתוצאה המקסימלית”.

הבעיות בהן מטפלת מורייל זילברשטיין הינן מגוונות. הפופולרית שבהן הינה ציפורן חודרנית עליה היא מתגברת גם באמצעות אורטוניקסיה, שיטה גרמנית לשיקום צורת הציפורן החודרנית, שהפכה לטרנד בישראל, משום שאינה מצריכה הליך כירורגי, ובמרכזה שיקום עקומת הציפורן באמצעות חומרים אלסטיים שקופים. בין לקוחותיה נמנים רקדנים, ספורטאים, חיילים, טבחים, מתאמנים בפיתוח גוף וחדרי כושר וכל אותם גברים ונשים שמבלים את רוב יומם בעמידה ממושכת על הרגליים וסוכרתיים. היא מסירה שכבת עור מתה, מטפלת ביבלות מסמר, פטרת העור והציפורניים, מסירה יבלות לחץ ויבלות ויראליות, נותנת מענה לעור קשה, עור סדוק, בעיות הזנחה ומצבים קשים הזקוקים לפיתרון מיידי. “לכל הבעיות האלו יש סיבה: גזירה לקויה של הציפורן, ציפורניים שנתלשות בשל מחלת עור או עמידה על הרגליים במשך שעות רבות – ומכאן יש יבלות, אנשים סובלים מזיהום, פטריות, סדקים, עור מורכב. מצד שני ישנם אנשים מבוגרים שסובלים מהזנחה – לא תמיד באשמתם, ישנם מבוגרים שלא מגיעים כבר לרגליים או לא רואים טוב. ישנם אנשים שסבלו בפדיקור שניתן להם בעבר מכאב או מחוסר היגיינה – ואני אוהבת לשקם אותם מהטראומה שחוו. ההיגיינה חשובה לי מאוד, המקצועיות חשובה לי מאוד ואני אוהבת לקבל מקרים קשים, לבצע את הפעולה ללא כאב ככל שניתן להעניק למטופל את ההרגשה הבריאה מיידית. אני חיה בשביל זה”.

הקיץ כבר כאן, מה המסר העיקרי שלך לאנשים שסובלים מבעיות בכף הרגל?

“לכל אדם יש את האחריות על עצמו, וצריך לזכור שהרגליים הם הרכב הכי יקר של כל אדם בעולם – מרגע שנולדים ועד היום, לכן ישנה חשיבות גדולה לטיפול הרפואי. יש משפט שאומר ‘צריך לטפל בגוף – כדי שהנשמה תרצה להישאר’ ואני מאמינה במשפט הזה מאוד”.

נהניתם? שתפו!

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on print

השארת תגובה